Świętokrzyska e-czytelnia

Zgłoś się po kod PIN do Biblioteki lub napisz do nas – prześlemy Ci kod e-mailem 🙂

IBUK Libra https://libra.ibuk.pl/

70830479_10156700358483553_7511694799074754560_n

  • całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca
  • ponad 2 tys. tytułów
  • największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych
  • szybki podgląd pełnych tekstów
  • spersonalizowana sfera publikacji w chmurze (osobiste konto myIBUK)
  • zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie
  • elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy
  • możliwość czytania na urządzeniach mobilnych

Nowa forma czytania powieści czy literatury popularnonaukowej ma coraz większą rzeszę zwolenników. Tworzenie własnej wirtualnej biblioteczki przez czytelnika, zaawansowane wyszukiwanie treści, tworzenie notatek, tagowanie fragmentów książki, powiązanie treści publikacji ze słownikiem i encyklopediami — stwarzają ogromne możliwości dla odbiorcy. Dlatego idąc z duchem czasu biblioteka oferuje swoim czytelnikom ponad 2000 darmowych e-publikacji. To efekt utworzenia na terenie województwa konsorcjum Świętokrzyska e-czytelnia, które ma na celu udostępnianie e-booków z platformy IBUK LIBRA.

Użytkownik po otrzymaniu bezpłatnego PIN-u do elektronicznych wersji książek zakupionych przez konsorcjum ma całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Zaznaczyć należy, że e-czytelnia jest w pełni bezpieczna dla urządzenia czytelnika. Logowanie jest bardzo proste, po otrzymaniu kodu należy wejść na stronę: http://libra.ibuk.pl/ zaznaczyć opcję zarejestruj się/zaloguj się  i wypełnić okienko z danymi. Można zalogować się za pomocą e-maila i hasła lub przez Facebooka czy Google. W lewym górnym rogu dodajemy bibliotekę i wpisujemy PIN czyli kod pobrany w bibliotece. I od razu można przeglądać katalog, czytać i dodawać książki do wirtualnej półki. Publikacje pokazują się w nowym oknie, które oferuje zaawansowane możliwości pracy z tekstem. W tym samym czasie z jednej książki może korzystać kilka osób, nie trzeba przestrzegać terminów zwrotów oraz udawać się do biblioteki, by książkę wypożyczyć.  Najważniejsze, nie trzeba również instalować żadnych programów, wystarczy aktualna wersja przeglądarki internetowej.

Dostęp do Świętokrzyskiej e-czytelni za pośrednictwem platformy IBUK jest licencyjny. Po danym okresie to czytelnik zadecyduje o kontynuacji, wyznacznikiem jest statystyka oraz wykorzystanie publikacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s